07.03.2021
קול קורא Placemeking בשכונת רמת יוסף

קול קורא לביצוע התערבויות עיצוביות-אומנותיות להפעלת המרחב הציבורי של “שביל התרבות” בבת ים

עיריית בת-ים מזמינה אדריכלים, אמנים, מעצבים, יזמים קהילתיים ומתכננים להגיש הצעות לתכנון וביצוע התערבויות עיצוביות-אמנותיות במרחב הציבורי של שביל התרבות בבת ים הממוקם ברמת יוסף.  

רקע

שכונת רמת יוסף חוגגת בתקופה זו 60 שנה להקמתה. מבחינה טופוגרפית, השכונה ממוקמת ברמה הגבוהה ביותר בבת ים והינה אחת השכונות הוותיקות בעיר. רמת יוסף תוכננה על ידי האדריכל יצחק פרלשטיין זוכה פרס ישראל ונועדה מראשיתה לשמש כקריית התרבות של העיר. 

בשכונה ממוקמים מגוון מוסדות תרבות: היכל התרבות של בת ים, האודיטוריום העירוני, מוזיאון בת-ים לאמנות, בית ריבק לחינוך וקהילה והתרבוטק המשמש גם כספרייה העירונית. 

בנוסף ממוקמים בה מספר מבני ציבור: בית כנסת האוהל, בית כנסת עדת ישורון, בית ספר על יסודי “אורט רמת יוסף” ומשרדי עירייה. כל המוסדות העירוניים מחוברים על ידי ציר הליכה ירוק, מוצל ונעים. 

בימים אלה העירייה מקדמת חשיבה מחודשת על החייאת השביל כציר מקשר ופעיל בין מוסדות התרבות השונים, למען יצירת שביל תרבות עירוני. 

גבולות השכונה: מצפון השכונה תחומה ברחוב קק”ל, ומדרום על ידי ציר יוספטל, במזרח על ידי נתיבי איילון ובמערב על ידי רחוב כצנלסון. 

מטרות הפרוייקט

 

מאפייני ההתערבויות:

 

הגשת ההצעות

– מצגת המתארת וממחישה את ההתערבות המוצעת וכוללת טקסט כללי, סקיצות, הדמיות, בחירות חומריות וכדומה.
– קורות חיים של המגישים
– תיק עבודות
– מסמכי הגשה חתומים:  לקול הקורא המלא: https://leimanshani.wixsite.com/placemaking

שלוש ההצעות המובילות תבחרנה על ידי תושבי השכונה בתהליך שיתוף ציבור.