משך הפרויקט: 2016-2015
מנחים: מקס אפשטיין, סלי סרבני

סטודיו ילדי הפרא נוסד בשנת 2011 ומבוסס בירושלים. הסטודיו שם למטרה לחבר בין אמנים הפועלים בתחומים שונים וילדים מכל רחבי הארץ. זוהי לא מערכת יחסים רגילה של מורה-תלמיד; כאן התלמידים הם אמנים ולהפך. המטרה המרכזית של הסטודיו היא פיתוח כושר הביטוי של הילדים בעזרת שפת האנימציה.

באמצעות מפגשים אותם מכנים מנחי הסטודיו “שולחן עגול”, גיבשו המשתתפים סרט אנימציה קצר המתמקד בהתרחשויות הקורות בשכונה הסובבת את המוזיאון. הילדים עבדו עם חומרים מן הנמצא: קרטונים שנזרקו במרכז המסחרי, ניירות אריזה ששייכים לחנויות המקומיות, בקבוקי פלסטיק שנאספו בדרך, ועוד. הסט נבנה על פי מודלים של בתי הילדים בשכונה. בעזרת זיכרון ויזואלי סיפקו הילדים פרטים על הבית, ובעזרת דמיון הוסיפו אלמנטים פנטסטיים לזכרון. הסט נבנה בגודל יחסי למידות הילדים, בניגוד לארכיטקטורה הקיימת, הבנויה ביחס למידות של אנשים בוגרים. הילדים בחרו את מגדל המים הנמצא ליד המוזיאון כנקודת התייחסות נוספת למושג שכונה והחלו לדמיין – מה יכול להיות בתוך המגדל הסגור?

הסרט נעשה בשתי טכניקות: סטופ-מושן ופיקסלציה. טכניקת הסטופ-מושן נעשתה תוך הנפשה של חפץ ודמות מצוירת עשויה ממגזרות נייר וקרטונים. הפיקסלציה נעשתה בטכניקה ההופכת כל משתתף לבובת אנימציה של עצמו.

הסרט הוקרן בערב חגיגי במוזיאון ולאחר מכן הוקרן במסגרת חגיגות חמש שנים לסטודיו ילדי הפרא שהתקיים בבית הנסן שבירושלים וכלל קבוצות ילדים מרחבי הארץ. הסרט זכה בפרס “חביב
הקהל” שהוענק על ידי חבר שופטים, שהורכב, איך לא, מילדים.

הפעילות התאפשרה הודות לתמיכתה  הנדיבה של קרן BFAMI – The British Friends of the Art Museums of Israel.