משך הפרויקט: מאי 2011
מנחה: טל שוחט
מתוך מגזין מחלקת קהילה וחינוך שיוחד לפסטיבל נערה:

“נפגשנו לפני מספר חודשים לסדנא בת שניים-עשר מפגשים. נרגשות ונלהבות חלקנו גם חששות מההתחלה החדשה שעומדת לפנינו. בחרנו להיות למעגל של הקשבה ויצירה, הסכמנו לצאת לדרך ובטח שלא ידענו לאן היא מובילה ומה, אם בכלל, נמצא בסופה. תחילה היינו קבוצה גדולה אך עם הזמן קטנו – אחרי הכל, זה לא כל כך פשוט להיכנס פנימה, להסכים לשמור סודות או לחלוק סיפורים, זיכרונות, חויות טובות ולפעמים גם קצת פחות.

בת הלוויה הצמודה שלנו הייתה המצלמה, עין שלישית, מכנית, קיקלופית, מוכנה בכל רגע ורגע לתעד ולהנציח צעדים ראשונים של מסע. שאלנו הרבה שאלות בדרך, לגבי הכיוון והכוונה, לגבי האופן בו אנו רואות את העולם והמבט שהוא משיב אלינו. שמחנו לגלות אמניות מהארץ ומהעולם שעוסקות בנושאים דומים, תהינו על מקומנו בקבוצה – על הרצון לשמור על ייחודיות ומצד שני הצורך הגדול בשייכות.

המהלך האחרון שלנו כקבוצה הוא המגזין, המקבץ עשרה סיפורים בתמונות של שמונה יוצרות העוסקות באופנים השונים של קשרים בחייהם. בין הסיפורים: אושר איסטנבולי מספרת על הקשר שלה עם חברתה הטובה ישראלה, אשר פעילותה החברתית של זו מעוררת באושר התפעמות וגאווה. ספיר ניסימוב מלמדת את אחיה להכין פנקייקס ומשתפת אותנו ברזי המתכון, כך שגם אנחנו נוכל להיפגש יחד ולהרגיש מתוק וקרוב. עדן גולן מוציאה אותנו להפסקה של עשרים דקות בבית הספר שלה – אנחנו מוזמנים לשוטט ולהכיר את המעוזים “החמים” בהם שוקקת ורוחשת הפעילות החברתית, מוקד הריכולים… מגרש הכדורסל… הקיוסק… ורחמנה ליצלן המחששה.עדן לוי חושפת את חוויות כאוהדת כדורגל, וכך מציגה בפנינו את הזהות הקבוצתית והקהילתית של האוהדים, ואת החלום שלה להקים קבוצת כדורגל בנות בבית הספר.”

המגזין להורדה