משך הפרויקט: נובמבר 2015 – ינואר 2016

מנחה: הגר שפירא

 

פרויקט “בית” של מחלקת חינוך וקהילה מובי בת ים, בשיתוף עם בית נפתלי, שמפעילה עמותת ש.ק.ל, דיור מוגן לאוכלוסייה עם פיגור בקהילה, ועיריית בת ים, התחיל מסיור מוצלח במוזאון, שהוליד את הרצון לעבוד באופן מעמיק יותר במסגרת סדנאות במוזיאון.

בסדרה של  מפגשים לאורך שלושה חודשים הגיעו הדיירים למוזיאון, בליווי העובדת הסוציאלית אדווה אשל. הדגש היה על יצירה בחומרים ממוחזרים. בתהליך העבודה המתמשך הורחב מגוון החומרים והנושאים בכל מפגש, ועם הזמן על כך הצטבר התהליך לכדי פרוייקט של כל משתתף – כך, הדמויות השבריריות מחימר שנוצרו בשיעור הראשון, הפכו לדיירים בתוך בתים מקרטון מאוחר יותר, ואלה יצרו שכונה שלמה, ובסופו של דבר הפכה ל”שכונת קשת בענן” שבה מתרחש סרט קצר בטכניקת סטופ מושן שהפיקו המשתתפים בסדנא. תהליך העבודה עצמו, על שלביו השונים, הפך לחלק מהעבודה היצירתית בסדנא, מתוך כוונה לאפשר לדיירים לחוות את ההתפתחויות בתהליך העבודה שלהם כרצף.

בסיום הסדנא התקיים אירוע הקרנה והצגה של העבודות במוזיאון אליו הוזמנו כל הדיירים מההוסטל עם בני משפחותיהם, בשיתוף פעולה עם צוות בית נפתלי. בתערוכה המרגשת הוצגו עבודות הדיירים שנעשו במוזיאון, לצד עבודות צילום שיצרו ביחד עם המדריך ברוך חבר.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ta7itsm8_OM