חינוך וקהילה

מחלקת קהילה וחינוך במוזיאוני בת ים משתלבת בניסיונו של המוזיאון לבדוק ולאתגר ללא הרף את גבולות האמנות העכשווית. צוות המחלקה מבקש להציג דרכים וגישות חדשות לחינוך לאמנות, שילוב הקהילה בחיי המוזיאון ויצירת גשרים בין מובי והאוכלוסייה הסובבת אותו, תוך מתן דגש על תושבי העיר בת ים.

אמנות עכשווית דורשת מהצופה ידע נרחב, תשומת לב וסבלנות. מערך הקהילה והחינוך במוזיאון עומל רבות בכדי לקרב ולהנגיש את עולם האמנות למגוון רחב של קהלים – החל מילדים בגיל הרך, דרך תלמידי תיכון וסטודנטים ועד לבני הגיל השלישי. בעזרת בנייה של מערך סדנאות וסיורים מוזיאליים ייעודיים, מעניקים מדריכי המחלקה כלים הדרושים לכל אחד מהקהלים בכדי להתמודד עם המורכבות הטמונה באמנות עכשווית.

רצון המוזיאון להיות חלק משמעותי ומשפיע בסביבה בה הוא פועל הוליד שורה של פרויקטים המקדמים את צרכי הקהילות השונות, החל משלב בניית התוכנית ועד לתוצאה הסופית: מגזין, תערוכה, מופע ועוד. תחת יוזמה וליווי של צוות המחלקה, מתגבש תהליך מחקרי עם מורות בבתי ספר, עובדות סוציאליות, תלמידים, הורים ואמנים המעוניינים בפעילות קהילתית.

הפעילויות מתקיימות במוזיאון מתוך רצון לאפשר למשתתפים חלל נפרד המיועד לרפלקסיה, ביקורתיות ויצירה. הניתוק מהמרחב היומיומי מחד, וההכרה כי המוזיאון נמצא בלב המרחב המקומי מאידך, יוצרים מערכת יחסים מזמינה והדדית עבור תושבי העיר.

פעילויות חינוך וקהילה: